12 Haziran 2021

Saat 18.00 – 19.00 Saatleri arasında gerçekleşecek aşağıda bulunan 3 atölyeden herhangi birine katılabilirsiniz.

 • Ailenin Sistemine “Aile Resimleri Çizimi ve Analizi” üzerinden bakmak. 
  Uzm. Psk. Dan. İsmail Sav

  Aile resimleri, bireylerin kendi aile sistemleri ile kurdukları içsel bağları, sevgi ve güven duygusunu algılama örüntülerini, çatışmalarını ve ihtiyaçlarını yansıttıkları bir aynalama ile biz aile danışmanlarına görünür bir çerçeve sunabilmektedirler. Ailenin her üyesinden bir aile resmi çizmeleri istenir. Seanslarda bu resimler üzerinde paylaşım ve etkileşimler deneyimlenir. Resimlerin bireysel ve grup olarak danışmanlık sürecinde analiz ve yorumlanma süreçlerini atölyemizde uygulamalı bir etkileşimle sizlerle paylaşmayı hedefliyoruz.

  Atölye katılımcılarına bir not 🙂
  Lütfen, atölyeden bir gün önce boş bir A4 sayfasına bir aile resmi çiziniz.-


  _____________________________________________________________________________
 • Çevrimiçi Grup Çalışması 
  Prof. Dr. Aliye Mavili

  Bu atölye çalışmasında amaç;  yüzyüze birlikteliklerin olamadığı pandemi sürecinde eğitim, beceri kazanma, birlikte öğrenme ihtiyacının çevrimiçi olarak sürdürülmesidir. Bu doğrultuda resim, müzik ve görüntülerle Bene, bize, ötekine dokunmak ve farkındalık kazanmak üzerinde çalışmalar yürütülecektir.Bu amaçla, psikodrama ısınma tekniklerini çevrimiçi kullanarak paylaşım, rol alma ve eşleşme aracılığı ile katılımcıların şimdilerini düşünmelerini sağlayacak paylaşımlar yapılacaktır.

  _____________________________________________________________________________
 • Aile Danışmanlığında Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Tekniklerinin Kullanılması 
  Uzm. Psk./Psikoterapist Sibel Düzakın 

  Sanat ve psikoterapi birlikteliği aile danışmanlığı görüşmelerinde büyülü bir yola giden kapıyı aralar. Sanat Terapisi ve Yaratıcılık Teknikleri kullanılarak görüşmeler içinde danışanlara içgörü ve farkındalık kazandırmak mümkündür. Bunu bilindik yolların dışında bir yöntemle yapıyor olmak da  danışmanlar için ayrı bir kazanımdır. Bu atölye çalışmasında sanatla terapi ve yaratıcılık tekniklerinin aile danışmanlığı görüşmeleri içinde nasıl ve ne amaçla kullanılacağı örneklerle çalışılacaktır. Siz de kendi hikayenizi yazmaya ne dersiniz?